Kamizelka wędkarska to dla wielu pasjonatów obowiązkowy element wyposażenia. Posiada liczne kieszenie, dzięki czemu wszelkie elementy wyposażenia można wygodnie pomieścić i mieć wszystko pod ręką. Znacząco ułatwia życie i sprawdzi się na każdą wyprawę. Stosują je głównie spinningiści oraz muszkarze, ale sprawdzą się również u osób, które cenią sobie dobrą organizację całego ekwipunku. Jak wybrać odpowiedni model i nie przepłacić?

Na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru kamizelki?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj materiału. Większość modeli jest wykonana z poliestru i tkaniny siatkowej, dzięki czemu całość oddycha. Kolejnym ważnym aspektem jest ilość i wielkość kieszeni. Warto wybrać kamizelkę, która ma minimum dwie kieszenie na piersi – jedną na zamek błyskawiczny, drugą na rzep, oraz dwie duże kieszenie na suwak – małą kieszeń z siatki i cztery inne przegródki na drobiazgi. Kolejnym aspektem jest rozmiar. Możesz wybrać model z regulowanym pasem lub kupić nieco większą, by w trakcie chłodnych dni z powodzeniem ubrać bluzę czy kurtkę pod spód. Niektóre mają również praktyczną kieszeń na plecach. Istotna jest jakość zamków. Postaw na  suwak, który chodzi płynnie. Dzięki temu z łatwością ubierzesz lub ściągniesz ubranie. Przy doborze kamizelki warto również wziąć pod uwagę samą metodę łowienia. Wędkarze muchowi i łowiący na spining z wody powinni wybrać krótkie modele. Inne wymagania co do ilości kieszeni na przykład będą mieli ci, którzy łowią z gruntu na spławik. Dobrym rozwiązaniem są kamizelki wędkarskie wyposażone w specjalną odpinaną warstwę na plecach https://pleciona.pl/pl/c/Kamizelki-wedkarskie/24. Dzięki temu, szczególnie latem można zadbać o odpowiedzą termoregulację.

Kamizelka wędkarska na ponton

O odpowiednią kamizelkę powinien zadbać również wędkarz, który łowi z pontonu z łódki. Wówczas lepiej wybrać model rybacki. Kamizelki ratunkowe wędkarskie są uszyte z materiałów, które zapewniają odpowiednią wyporność i w kontakcie z wodą unoszą się na niej. W sklepie znajdziesz również modele z wbudowanymi kapokami. Na wyprawy łódką warto wybrać kamizelkę w widocznym kolorze, co zwiększa bezpieczeństwo – w razie konieczności holowania pontonu czy innych zdarzeń łatwiej znaleźć wędkarza na wodzie. Kupując kamizelkę, zrezygnuj z modelu, który ma jedynie dwie kieszenie – nie spełni oczekiwań wymagającego wędkarza. Jeżeli łowisz jedną metodą, to dopasuj do niej kamizelkę. Wybierz kolor, który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom. Wybierając spinning, zauważysz, że w miejscach zaczepiania przynęt materiał będzie nieco grubszy. Dzięki temu jest bardziej odporny i kamizelka dłużej posłuży. Z pewnością znajdziesz odpowiedni model, który pomieści wszelkie niezbędne akcesoria.